Węże ze stali szlachetnej
Węże gumowe
Kompensatory stalowe
Kompensatory gumowe
Wróć do listy produktów

Kompensatory gumowe

Kompensatory gumowe

Kompensatory gumowe z mieszkiem gumowym zbrojonym kordem syntetycznym stosowane w celu redukcji naprężeń w instalacjach, eliminacji drgań i hałasu.

Mają one bardzo szeroką gamę zastosowań w zależności od konkretnego rodzaju kompensatora. Wybór odpowiedniego rodzaju jest bardzo ważny trzeba wybrać odpowiedni kompensator do odpowiednich zastosowań.

W zależności od przeznaczenia kompensatorów rodzaj gumy zależy od warunków ich pracy, medium, temperatury. W tym celu stosuje się etykiety, których kolor mówi nam o ich zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich etykiet bardzo łatwo określić gdzie powinny być stosowane konkretne kompensatory gumowe.

Do najbardziej popularnych rodzajów kompensatorów gumowych można zaliczyć : TYP 49, TYP 50, TYP 53, TYP 55. Kompensatory gumowe najczęściej stosowane są do tłumienia drgań w rurociągach. W zależności od rodzaju mają one określone charakterystyczne cechy. Niektóre z nich nie przewodzą prądu inne natomiast są znakomitymi przewodnikami. Do każdego zastosowania na pewno uda się znaleźć odpowiedni kompensator. W naszej ofercie znajdziecie wszystkie najważniejsze rodzaje kompensatorów. Dzięki wysokiej jakości proponowanych przez nas kompensatorów gumowych jesteśmy pewni, że dobrze dobrany będzie wam służył przez długi czas. Nasze usługi są zawsze na najwyższym poziomie.