Węże ze stali szlachetnej
Węże gumowe
Kompensatory stalowe
Kompensatory gumowe
Wróć do listy produktów

Kompensatory stalowe

Kompensatory stalowe

Kompensatory stalowe

Jednym z dostępnych w naszej firmie towarów są wysokiej klasy kompensatory metalowe. Najczęściej są one stosowane do zabudowy w rurociągach pary, powietrza, wody, oleju i gazu.

Wykonywane są z mieszka nierdzewnego zakończonego kołnierzami, króćcami do w spawania, gwintami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, a także według wymagań klienta. Kompensatory stalowe mogą się składać z mieszków stalowych jedno lub wielowarstwowych, z kolei przyłącza mogą być odpowiednie do wspawania i nie tylko, w zależności od konkretnych potrzeb i zastosowania. Kompensatory ze stali szlachetnej mogą mieć kołnierze i przyłącza wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, stali węglowej i innych materiałów.

Mają one zastosowanie w przemyśle, gdzie występują temperatury pracy od -250°C do +550°C oraz agresywne środowisko. W zależności od materiałów z jakich zostały wykonane kompensatory mieszkowe mają różną wytrzymałość. Podstawowym zadaniem kompensatorów jest kompensacja przesunięć osiowych, bocznych i kątowych. Dlatego kompensatory stalowe możemy podzielić na kompensatory osiowe, poprzeczne i kątowe. Istnieją także kompensatory ze stali nierdzewnej uniwersalne, które jednocześnie absorbują przemieszczenia osiowe, jak i boczne.

Kompensatory ze stali szlachetnej mogą mieć wewnętrzną stalową tulejkę, która prowadzi strugę przepływu. Kompensatory takie najczęściej pracują przy ciśnieniu roboczym około 1 bara. Jednak jesteśmy w stanie dla państwa przygotować kompensatory działające w przy wyższym ciśnieniu maksymalnie do 16 bar.

  • Mieszek: stal szlachetna 1.4541
  • Zakończenia: stal węglowa lub nierdzewna
  • Średnica: DN 15 – DN 1000

Poszczególne kompensatory ze stali nierdzewnej zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych zastosowaniach. W przypadku trudności z wyborem odpowiedniego kompensatora służymy fachowym doradztwem. Jeśli jednak w naszej ofercie nie będzie właściwego kompensatora to możemy taki stworzyć perfekcyjnie dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu.